HEMEN İLETİŞİME GEÇ HEMEN İLETİŞİME GEÇ

Aranan Muhasebeci olmak için Bilgisayarlı Muhasebe Kursu

 • akademi kariyer
  Konu Muhasebe
 • Kategori Kariyer
 • Alt Kategori
  Eğitim
 • Seçenekler 25 Kasım 2020

Neden Bilgisayarlı Muhasebe Muhasebe Kursu

İş arama ve bulma sitelerinde yayınlanan iş ilanlarını dikkatle incelediğimizde iş ilanlarının önemli bir çoğunluğunun Ön Muhasebe Muhasebe Müdürü, Muhasebe Şefi, Muhasebe personeli gibi ilanlardan oluştuğunu görüyoruz. Bu durum da Muhasebeye olan ilgiyi giderek arttırmaktadır. Aslına bakılırsa görünürde bu talebi karşılayacak (işletme ve iktisat gibi İktisadi ve idari bilimler bölüm mezunlarını düşünecek olursak) yeterli sayı da mevcut durumda. Ancak bu sektördeki istihdam konusunda ciddi sıkıntılar var. İİBF mezun sayısı son rakamlara göre yaklaşık 450.000 civarında. Bu durumda daha ilân çıkılmadan çoktan personel bulabilmek gerekiyor. Peki neden bu sektörde iş arayanlar iş, personel arayanlar personel bulamıyorlar? Bunun aslında birden çok nedeni var. Ama bu yazımızda sadece 1 konuyu ele alacağız. Görünün o ki personel arayan işveren tam olarak ne aradığını, iş arayan iş gören adayı da tam olarak ne aradığını bilemiyor. Çünkü iş gören adaylarının İİBF bölümlerinden mezun olduklarını düşünürsek aslında birçoğunun Muhasebe özelinde birçok akademik bilgiye ve Tek düzen hesap planına hâkim olduklarını görüyoruz. Ancak Piyasa ihtiyaçlarının önemli bölümünde belki de tek düzen hesap veya akademik bilgilerden ziyade pratikte uygulanmaya uygun Ön muhasebe bilgisine sahip iş gören adaylarına ihtiyaçları bulunmaktadır.


Ticari Paket Program Bilmek önemli! (Netsis, Logo, Mikro, Eta, Luca vb...)


Bir de program konusu var tabi. İş ilanlarında sürekli olarak karşılaştığımız, “Netsis bilen”, “Mikro kullanabilen”, “Logoyu iyi derecede kullanabilen” gibi ilanlarla sıkça karşılaşıyoruz. Bu konuda unutulmamalıdır ki program amaç değil araçtır. Muhasebe alanında çalışmak isteyen tüm kullanıcıların mutlaka en az 1 paket program hakkında iyi derecede bilgi ve tecrübe sahibi olması gerekmektedir. Yine başka bir programın öğrenilebilmesi için de en az bir programın çok iyi derecede biliniyor olması gerekmektedir. Bir paket program bilmek aslında bu alanda bir dil bilmek gibidir. Bir dil bilen kişiler diğer diller nasıl kolay öğrenebiliyorlarsa program için de benzer durumlar söz konusudur.

" Akademi Kariyer Bilgisayar Kursu olarak tam da bu nokta da Akademi Kariyer Bilgisayar Kursu olarak Bilgisayarlı Muhasebe eğitimlerimizde Nicelikten çok Niteliksel özelliklerin ön plânda olduğu özel sektör koşullarına çabuk ayak uydurabilecek, özel sektördeki personel ihtiyacını karşılayabilen Akademik bilgiler yerine pratik uygulanabilir bilgilerin verildiği bir Muhasebe eğitimi verilmektedir. "
Muhasebe Kursu Hakkında

 • 8 Hafta Süre
 • 4 Ocak 2020 Başlama Tarihi
 • Türkçe Dil
 • Max: 10 Öğrenci Sayısı
 • Netsis,Logo,Eta,Mikro Programlar

Hemen Başla
Anahtar Kelime 1
Denizli Muhasebe Kursu
Netsis
Anahtar Kelime 2
Denizli Netsis Muhasebe Kursu
Netsis, Logo
Anahtar Kelime 3
Denizli Mikro Bilgisayarlı Muhasebe Kursu
Mikro Yazılım
Anahtar Kelime 4
Denizli Eta Muhasebe Kursu
Eta Kursu
Anahtar Kelime 5
Diğer Muhasebe Programları
Denizli Akınsoft, Nebim, Luca
5.00

Beğenmeler

1 Beğenme
1 5 Yıldız
0 4 Yıldız
0 3 Yıldız
0 2 Yıldız
0 1 Yıdız

E-posta listemize kayıt olmak istemez misiniz?

Derslerimiz,Kampanyalarımız ve yeni blog yazılarımızdan anında haberdar olun!