HEMEN İLETİŞİME GEÇ HEMEN İLETİŞİME GEÇ

Denizli Desinatörlük Kursu ile Moda Tasarım

Desinatör nedir?


Öncelikle Tekstil sektöründe Kumaş ve İpliklere hayat veren, tasarım değişkenlerini etkin şekilde kullanabilen, hayal gücü yüksek desen uygulayıcılarıdır.

Desinatörlük Kursu nedir?


Desinatörlük, Tekstil sektöründe Nihai ürünün üretilmesinde, Tasarımın başını çektiği, üretim kümelerinin yönünübelirleyecek olan görsel ve işlevsel Nihai tasarımdır. Tasarım bir ürünün görsel olarak öncesinde yapılan bir çalışmadan önce derslerimizde bunu üretime uygun olarak nasıl öngörür ve üretim süreçlerine uygun nasıl tasarlarız bunun üzerinden ilerleyeceğiz. Bir ürünün iyi tasarımdan önce üretilebilir ve uygun maliyetlerde olmalıdır. Bu süreçleri iki farklı üretim tekniği üzerinden gideceğiz. Bunlar dokuma ve örme olarak değerlendirip bitmiş bir ürünün üzerinden başlayarak tasarlayıp üretime uygun bir süreçleriniz belirleyeceğiz.

Desinatörlük Kursu 'nu neden almalıyım?


Türkiye’de Tekstil üretiminde başı çeken bir şehir olarak Denizli’de de Tekstil sektöründe tüm sektörlerde olduğu gibi Dijital dönüşüm tüm hızıyla devam etmektedir. İş gören adaylarının bu hızı yakalamaları gün geçtikçe genişleyen rekabet ortamında 1 adım daha öne geçmelerini sağlayacaktır. Artık ürünleri son halini üretim bandında değil tasarım ortamlarında gerçekleşmektedir. Bu durum da tasarım ruhuna sahip iş gören adaylarını teknolojik ortama ayak uyma zorunluluğu getirmektedir. Tam da bu noktada AKADEMİ KARİYER BİLİŞİM EĞİTİM MERKEZİ olarak bu konuda kariyer hedefleyen iş gören adayları için Denizli'de Desinatörlük Kursu'nu hazırladık.

Desinatörlük Kursu ile Neleri hedefliyoruz?


Desinatörlük kursumuzda hedef; temel tasarım kavramlarına hâkim olan ve bunları işlerine yansıtabilen; tasarım ruhuna sahip iş gören adaylarının hayallerini teknolojik ortama yansıtabilmelerini hedefliyoruz.
Özellikle Denizli’de Tekstil sektörünün çok fazla çeşitlerinin bulunması nedeniyle çorap üretiminden dış giyime kadar her alanda tasarım becerilerinin geliştirikmesi.
Tekstil kenti olan Denizli’de marka olma yolunda olan firmaların en önemli eksiği olan tasarım konusunda kalifiye iş gören adayları yetiştirmeyi hedefliyoruz.


Desinatörlük Kursu 'na Kimler Katılabilir?


Desinatörlük Eğitimleri; Desinatörlük konusunda kariyer hedefleyen, tasarım konusuna ilgi duyan bu konuda yeteneği olduğunu düşünen herkes için uygundur.
Desinatörlük eğitimleri; güzel sanatlar, tasarım fakülteleri veya yüksekokulları öğrenci ve mezunları için uygundur.
Firmalardan bağımsız olarak freelancer olarak tasarım işini yapmak isteyen herkes için uygundur.
Tasarım alanındaki bilgisini geliştirmek; bilgisayarlı tasarımla ilgilendiği halde farklı üniversite ve yüksekokuldan mezun olup, meslek değiştirmek veya herhangi bir işte çalışırken kariyerine sevdiği tasarım alanında devam etmek isteyenler bu eğitimlere katılabilir.


Desinatörlük Kursu Fiyatları


Desinatörlük Kursu için Türkiye genelinde çok farklı fiyatlar uyguanmaktadır. Bu durum Mevcut il ve/veya ilçenin büyüklüğüne, nüfus yoğunluğuna ve taelebe göre değişkenlik göstermektedir.
Genel olarak bakıldığında Türkiye genelinde incelediğimizde Eğitim kalitesinde de bağlı olarak 1.500,00$ ile 5.000,00₺ arasında fiyatlar değişkenlik göstermektedir.DESİNATÖRLÜK HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULARDestinator ne demek?


Tekstil sektöründe Kumaş ve İpliklere hayat veren, tasarım değişkenlerini etkin şekilde kullanabilen, hayal gücü yüksek desen uygulayıcılarıdır

Desinatörlük kursu kaç ay sürüyor?


Desinatörlük Kursu 2 Aylık bir eğitim sonucunda Temel Seviyede, 4 aylık bir eğitim sonucunda da ideal seviyede öğrenilebilecek bir Tasarım eğitim programıdır.

Kariyer başlangıcında doğru eğitim programlarından geçmek ve Desinatörlük mesleğinin doğru kaynaklardan öğrenmek için Desinatörlük Eğitim Programı fırsatlarını kaçırma!

Desinatörlük kursu sertifikası ne işe yarar?


Desinatörlük Kursu sertifikası ile Tekstil üretim Fİrmalarının; Tekstil, Ürün tasarım departmanlarında çalışabilir yada Freelancer olarak kendi özgün tasarımlarınızı hazırlayabilirsiniz.

Desinatör nerelerde çalışabilir?


Desinatörler; Tekstil ve Tekstile bağlı, içinde desen ve çizimin bulunduğu tüm tekstil sektöründe çalışabilirler. Tekstil, Konfeksiyon, Boyahane, Dokuma vb...

Desinatör ne kadar maaş alır?


Desinatörler; bulundukları illere, Firma büyüklüğüne, çalışma şartlarına, bilgi ve tecrübelerine bağlı olarak üzere 4.000,00₺ ile 15.000,00₺ arasında değişen maaş aralığında çalışmaktadırlar.

Dijital baskı sorumlusu ne iş yapar?


Dijital Baskı sorumlusu; Tasarımı hazır olan Dijital baskı yapılacak olan ürünleri kontrollerini yaparak baskıya hazır hale getirdikten sonra Baskı işlemini gerçekleştirir yada bu organizasyonun genelinden sorumlu olan kişidir.

Desinatörlük nasıl bir meslektir?


Desinatörlük; Tekstil sektöründe hayalinizi yaptığınız işe yansıtabileceğiniz, çalıştığınız sektörü iyi tanımanız gereken, Dünya çapında rekabetin yoğun olduğu fakat personel ihtiyacının çok yoğun olduğu bir meslek grubudur.

Desinatör olmak için ne yapmalıyım?


Desinatör olmak için, Tekstil Tasarım bölümü okuyarak kariyerinizde ilk başlnagıcı yapabilir ya da 2-6 aylık bir Desinatörlük, Moda Tasarım özel Eğitim Programını tamamlayarak kariyeriniz için daha hızlı bir adım atabilirsiniz.

Kariyer başlangıcında doğru eğitim programlarından geçmek ve Desinatörlük mesleğinin doğru kaynaklardan öğrenmek için Desinatörlük Eğitim Programı fırsatlarını kaçırma!

Desinatör olmak için hangi bölüm okunmalı?


Desinatör olmak için; 2 Yıllık Meslek Yüksek Okulu olarak, Tekstil Teknolojisi, Moda Tasarım, Tekstil Tasarım bölümleri başarıyla bitirilmesi gerekemektedir.

Desinatörlük kaç yıllık?


Desinatörlük için 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu bölümleri okunmalıdır. Sadece Tekstil Mühhendisliği bölümü 4 Yıllık olarak eğitim vermektedir.

Desinatör ne iş yapar maaşı?


Desinatör; Nihai ürünle ilgili baskı süreçlerini yönetir ve Baskı için özgün ya da benzer tasarımların gerçek tasarım operasyonlarını gerçekleştirir. Maaş aralıkları yaptıkları işe, bulundukları ile, eğitim ve tecrübelerine göre değişkenlik göstermekle birlikte 4.000,00₺ ile 15.000,00₺ aralığındadır.

Desinatörlük Kursu Hakkında


 • 2 Ay | 8 Hafta | 80 Saat Zaman
 • Hafta içi|Hafta Sonu|Online Seçenekler
 • Photoshop|Corel Programlar
 • Maks: 12 Öğrenci Sayısı
 • Temel Tasarım Bilgisi Gerekenler

Hemen Katıl

Desinatörlük Kursu Sonunda Hangi sertifikaları alabilirsiniz?


Akademi Kariyer Sertifikaları

• Desinatörlük Kursu sonunda Akademi Kariyer'in yapacağı sınavı geçmeye hak kazanan kursiyerlerin / işgören adayları Akademi Kariyer Onaylı Desinatörlük Sertifikasını almaya hak kazanacaklardır.
• Desinatörlük Kursu sonunda, %90 devam oranını sağlayan öğrencilerimiz Akademi Kariyer Katılım Sertifikası almaya hak kazanırlar.
• Desinatörlük Kursu sonunda yapılan uygulama sınavları ve varsa sonunda verilen proje notlarının ortalaması ile oluşan mezuniyet notu 90 ve üstünde olan öğrencilerimiz Akademi Kariyer Başarı Sertifikası almaya hak kazanırlar.
• Öğrencilerin Desinatörlük Kursu sırasında, Akademi Kariyer'in kendilerine sunduğu başarı sertifikalarını alabilmeleri için belirtilen şartları eksiksiz yerine getirmeleri gerekmektedir.

Desinatörlük Kursu Hakkında


 • 2 Ay | 8 Hafta | 80 Saat Zaman
 • Hafta içi|Hafta Sonu|Online Seçenekler
 • Türkçe Programlar
 • 12 Öğrenci Sayısı
 • ~ Gerekenler

Hemen Katıl

Desinatörlük Kursu Mezuniyeti sonrası sağlanabilecek imkânlar?


Desinatörlük Kursu boyunca ve hemen sonrasında Akademi Kariyer, kursiyerlerine / işgören adaylarına eğitim sürecinde ve mezuniyetleri sonrasında da destek olur. Dijital eğitim portalında öğrencilerin kariyer planlamaları için CV hazırlama ve mülakat teknikleri gibi kişisel gelişim eğitimleri bulunur. Eğitmenlerimiz de öğrencilerimizin kariyer planlamalarına destek olmaktadır.

Bunun yanısıra Akademi Kariyer olarak Eğitim sürecinde iş başvurusu yapmak isteyen tüm kursiyerlerine / işgören adaylarına Güncel, Modern ve İnsan Kaynakları uzmanlarının dikkatini çekebilecek bir CV hazırlamalarına hem anlatarak hem de birlikte bizzat hazırlayarak yardımcı oluyoruz. Aynı süreçte iş görüşmelerinde İşe alım uzmanlarının dikkatini çekebilmeleri ve Mülâkatta başarılı olabilmeleri için 2 Saatlik birebir Mülâkatta başarı eğitimi vererek iş arama, iş bulma süreçlerine pozitif katkı sağlıyoruz.

Akademi Kariyer olarak tüm kursiyerlerimize / işgören adaylarımıza iş görüşmelerinde verilmek ve Cv’lierinin Referanslar bölümünde belirtilmek üzere Referans mektubu hazırlayarak Eğitim anlamında vermiş olduğumuz sertifika konusunda tam destek sağlıyoruz.

Kursiyerlerimizle / İşgören adaylarımızla hazırlamış olduğumuz CV’leri, kendi izinleri dâhilinde, Denizli içinde Logo Netsis Kullanan Firmaların ilgili departlamanlarına E-Posta ile göndererek paylaşıyoruz.

Bu ve benzeri uygulamalarla Kursiyerlerimizin / işgören adaylarımızın iş arama, bulma süreçlerinde hem desteğimizi devam ettiriyor hem de iş bulma süreçlerini hızlandırmalarına yardımcı oluyoruz.

Ayrıca tüm mezunlarımız LinkedIn'deki Akademi Kariyer Sayfasını takip ederek ve Kariyer Bilişim Akademisi Mezunları grubuna üye olarak tüm duyuru, iş ilânları ve haberleri takip edebilirler.

Tüm Mezunlarımız, CV'lerini akademi@akademikariyer.com adresine göndererek Akademi Kariyer ile paylaşabilirler.

Çalışma Alanları

• Tasarım Ofisleri
• Tekstil Firmalarının Tasarım bölümleri
• Freelancer Tasarımcı

Desinatörlük Kursu Hakkında


 • 2 Ay | 8 Hafta | 80 Saat Zaman
 • Hafta içi|Hafta Sonu|Online Seçenekler
 • Photoshop|Corel Programlar
 • Maks: 12 Öğrenci Sayısı
 • Bilgisayar Kullanım Bilgisi Gerekenler

Hemen Katıl
1. Hafta
Ürünün tanımı
2. Hafta
Desinatörlük Eğitimi
3. Hafta
Kumaş Üretim tekniği
4. Hafta
Ürün metraj belirlemesi
5. Hafta
Ürün parça işlem belirlemesi ( Yıkama + Baskı vb. )
6. Hafta
Ambalaj, paket belirlenmesi
7. Hafta
Konfeksiyon dikim belirlenmesi
8. Hafta
Boyama şekli, boyama prosesi belirlenmesi
1. Hafta
Ham kumaş üretim belirlenmesi ( Gr + Örgü + En vb. )
2. Hafta
İplik tayini
3. Hafta
Photoshop araçları nedir
4. Hafta
Katman, Layer üzerinden nasıl çalışır
5. Hafta
Işık, kontrast ayarları
6. Hafta
Bir grafik baskıya nasıl ayarlanır
7. Hafta
Çok renkli, ipliği boyalı bir kumaşın tasarımı
8. Hafta
Ürün giydirme
4.85

Ortlama

243 İnceleme
225 5 Star
10 4 Star
5 3 Star
2 2 Star
0 1 Star
akademi kariyer öğrenci yorumları, deniz ufuk
Deniz Ufuk

Photoshop'un her dersinde yapılan eğlenceli uygulamalar sonraki dersi iple çekmemi sağladı.

akademi kariyer öğrenci yorumları, deniz ufuk
Sancak Makam

İleri düzeyde bir montaj yapmak için mutlaka yol gösterici bir çalışma

akademi kariyer öğrenci yorumları, deniz ufuk
Tongar Beyin

Eğitimi tartışılmaz! Teşekkür ederim...

E-posta listemize kayıt olmak istemez misiniz?

Desinatörlük Derslerimiz,Kampanyalarımız ve yeni blog yazılarımızdan anında haberdar olun!