HEMEN İLETİŞİME GEÇ HEMEN İLETİŞİME GEÇ

Ön Muhasebe KURSU

Ön Muhasebe Kursu'nu neden almalıyım?


- Ön Muhasebe, yasalar tarafından işverene dayatılmayan fakat işverenlerin gelir giderlerini, ürünlerini ve carilerini verimli bir şekilde takip edebilmeleri için zorunlu olarak ihtiyaç duydukları bir departmandır.

- Türkiyede işletmeler var oldukça mutlaka bir ön muhasebeciye zorunlu olarak ihtiyaç duymaktadır. Sistemler ne kadar dijitalleşirse dijitalleşsin yine de firmalar bir ön muhasebeciye ihtiyaç duymaktadırlar.

- Firmanın büyüklüğü çok önemli olmayıp Küçük ve Orta boy işletme (KOBİ) de olsa büyük ve kurumsal bir firma da olsa yine de en az bir ön muhasebeciye eğer büyük bir firmaysa birden fazla ön muhasebe personeline ihtiyaç duymaktadır.

- İşletmenin en önemli yükünü üstlenen birim olarak ön muhasebe departmanı büyük önem arz etmektedir. Yine iş ilanlarında "Muhasebeci" arayan birçok işverenin yaklaşık %65 önmuhasebe konusunda personel aradıkları görülmektedir. Ön muhasebeci olmak için herhangi bir mezuniyet şartı aranmamakla birlikte birçok kişinin yeterli ilgiyi gösterdiğinde kolayllıkla öğrenebileceği bir meslek tercihidir.


Ön Muhasebe Kursunda Neleri hedefliyoruz?


Ön muhasebe konusunda bilgi sahibi olmayan veya çok az bilgi sahibi ya da Meslek Liselerinden mezun, Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine bağlı bölümlerinden mezun, daha önce herhangi bir muhasebe eğitiminden geçmemiş ancak herhangi bir firmada muhasebe veya idari işlerde kısa deneyimler kazanmış işgören adaylarının ön muhasebe konusunda uzmanlık kazanabilmeleri hedeflenmektedir.

Yeni mezunlar, iş konusunda fazla deneyime sahip olmayan bir çok çalışanlardan ilk işe başladıktan bir süre sonra; "işe başladık fakat bize kimse yardımcı olmuyor", "kimse birşey anlatmıyor", "kimse bize birşey göstermiyor" gibi genel problemlerin yaşandığı içinden çıkılması zor durumlarla karşı karşıya kalınabiliyor. Kariyer yaşamında bu ve buna benzer olumsuz durumların yaşanmaması ve kariyer basamaklarının çok daha hızlı ve özgüvenli bir şekilde çıkılabilmesi için işgören adaylarımızın ilk işe girişte kariyer yolculuklarına özgüvenli bir şekilde başlamalarını ve devam ettirebilmelerini hedefiliyoruz.

Program amaç değil araçtır. Muhasebe alanında kariyer yapmayı hedeflen tüm işgören adaylarının önüne çıkabilecek tüm muhasebe programlarına en kısa sürede adapte olabilmesi ve kısa sürede öğrenerek uygulamaya koyabilmesi gerekmektedir. Bunun en iyi yolu en az bir veya birkaç paket programda uzmanlık sağlamaktır. Ön muhasebe eğitim programını Netsis, Logo, Eta, Mikro, Luca gibi bir ön muhasebe programıyla birlikte anlatılarak uygulamalı olarak eğitim verilmektedir.


Ön Muhasebe Eğitimine Kimler Katılabilir?


Muhasebe ve özellikle ön muhasebe konusunda hiçbir bilgi sahibi olmayan, çok az bilgi sahibi olan, herhangi bir firmada çok az muhasebe deneyimine sahip olan mezuniyeti farketmeksizin ön muhasebe eğitimimize katılabilirler.


İşletme, İktisat MYO mezunları da bu eğitimlere katılmalılar mı?


Kesinlikle katılmalılar. Çünkü, bilindiği gibi Üniversite düzeyindeki eğitim kurumlarımızda paket programa çok çok az olmakla birlikte genel itibariyle Akademik literaüre dayalı ve sadece Genel muhasebe (yani Tek düzen hesap planı) üzerinden teorik eğitimler verilmektedir. Akademi Kariyer Bilişim Eğitim Merkezi olarak Pratiğe dayalı, aktif iş hayatıyla doğrudan entegre, muhasebe programı üzerinde gerçeğe en yakın ön muhasebe eğitimleri verilmektedir. Piyasadaki işverenlerimizin de muhasebecilerden öncelikli beklentileri bunlardır. Bu nedenle İİBF ve MYO mezunlarımızında bu eğitimden faydalanmaları isabetli bir tercih olacaktır.ÖN MUHASEBE HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULARÖn muhasebe elemanı ne iş yapar?


Ön Muhasebe elemanı; işletmenin ön muhasebe işlemleri olan, Cari-Stok-Fatura kayıt işlemlerini, Çek/Senet ve Bankacılık işlemlerini, Setok ve Sevkiyat işlemlerini yapan personeldir.

Ön muhasebe elemanı ne kadar maaş alır?


Ön Muhasebe elemanı; bulunduğu ile Firma büyüklüğüne, çalışma şartlarına, bilgi ve tecrübelerine bağlı olarak üzere, Asgari ücret ile asgari ücreti yaklaşık %60 fazlası aralığında maaş alırlar.

Kariyer başlangıcında doğru eğitim programlarından geçmek ve Muhasebe mesleğini doğru kaynaklardan öğrenmek için Ön Muhasebe Eğitim Programı fırsatlarını kaçırma!

Ön muhasebe görevi nedir?


Ön Muhasebenin görevi; Cari-Stok-Fatura kayıtlarını tutmak, Faturaları düzenlemek, Resmi evrakları Genel muhasebeye zamanında ulaştırmak, Çek/Senet ve Kredi kartı işlemlerini takip etmek, Günlük Kasa takibi gibi iş ve işlemlerin takibini yapmaktır.

Ön muhasebe kursu kaç ay sürüyor?


Ön Muhasebe kursu; bir paket program eşliğinde (netsis, Logo, Eta, Mikto, Sentez, Akınsoft vb...) 2 Aylı süre içinde, 8 Hafta 80 Saat olarak eğitim programı yapılmıştır.

Bilgisayarlı Ön Muhasebe nedir?


Bilgisayarlı ön muhasebe; Tüm ön muhasebe kayıtlarının Bİlgisayar ortamında bir paket program aracılığıyla takip edilmesi işlemidir.

Ön muhasebe programları nelerdir?


Ön Muhasebe programları olarak piyasada yaklaşık 1500 üzerinde yazılım mevcuttur. Türkiye genel en çok yaygın olan ön muhasebe yazılımları olarak; Netsis, Logo, Eta, Link, Likom, Sentez gibi yazılımlar mevcuttur.

Ön Muhasebe Kursu nedir?


Ön Muhasebe kursu, Ön muhasebe işlemlerinin başında gelen Cari, Stok, Fatura, Çek/Senet, Banka, E-Fatura vb. Ön Muhasebe işlemlerinin Paket programla birlikte yoğun uygulamalı olarak anlatıldığı bir eğitim programıdır.

Ön muhasebe kursu ne kadar sürer?


Ön Muhasebe kursu; bir paket program eşliğinde (netsis, Logo, Eta, Mikto, Sentez, Akınsoft vb...) 2 Aylı süre içinde, 8 Hafta 80 Saat olarak eğitim programı yapılmıştır.

Kariyer başlangıcında doğru eğitim programlarından geçmek ve Muhasebecilik mesleğinin doğru kaynaklardan öğrenmek için Ön Muhasebe Eğitim Programı fırsatlarını kaçırma!

Ön muhasebe programları ne işe yarar?


Ön Muhasebe programları, muhasebe kurallarına ve çalışma mantığını esas alarak, Cari Stok, Fatura, Çek Senet, Banka, Sevkiyat, Satış kayıtlarını birbirlerine tam entegre olarak yapmaya yarayan hazır paket programlardır.

Ön muhasebe nedir nasıl öğrenilir?


Ön Muhasebe; işletmenin Genel muhasebe öncesinde finansal olarak olan biten tüm herşeyin kayıt altına alınmasıdır. 2 Yıllık MYO eğitimi ya da Özel olarak alınacak bir Ön Muhasebe kursuyla rahatlıkla öğrenilebilir.

Ön Muhasebe neden önemlidir?


Ön Muhasebe; Bir işletmede hareketin ilk başladığı yerde kayıt işleminin başladığı ve Genel Muhasebeye yan Mali Maüşavire aktarılan verilerin, düzgün ve zamanında gönderilmesi aynı zamanda işletmenin gerçek verilerinin en net olduğu tablo olduğu için Ön Muhasebe işletme için önemli bir yer teşkil etmektedir.

Eğitim Hakkında


 • 4 Hafta Zaman
 • Sl-Çrş - 18:00-21:00 Seçenekler
 • TR Programlar
 • Maks 10 Öğrenci Sayısı
 • Bilgisayar Kullanım ve Muhasebe Gerekenler

Hemen Katıl

Hangi sertifikaları alabilirsiniz?


Akademi Kariyer Sertifikaları
• Eğitim sonunda Akademi Kariyer'in yapacağı sınavı geçmeye hak kazanan kursiyerlerin / işgören adayları Akademi Kariyer Onaylı Bilgisayarlı Muhasebe Başarı belgesi almaya hak kazanacaklardır.
• Eğitim sonunda yapılan uygulama sınavları ve varsa sonunda verilen proje notlarının ortalaması ile oluşan mezuniyet notu 90 ve üstünde olan öğrencilerimiz Akademi Kariyer Başarı Sertifikası almaya hak kazanırlar.
• Öğrencilerin, Akademi Kariyer'in kendilerine sunduğu başarı sertifikalarını alabilmeleri için belirtilen şartları eksiksiz yerine getirmeleri gerekmektedir.
• Muhasebe sertifikaları herhangi bir resmi kurumda kullanılamazlar. Bu nedenle MEB onaylı bir sertifikaya ihtiyaç bulunmamaktadır.

Eğitim Hakkında


 • 4 Hafta Zaman
 • Sl-Çrş - 18:00-21:00 Seçenekler
 • TR Programlar
 • Maks 10 Öğrenci Sayısı
 • Bilgisayar Kullanım, Muhasebe Gerekenler

Hemen Katıl

Mezuniyet sonrası sağlanabilecek imkânlar?


Akademi Kariyer, kursiyerlerine / işgören adaylarına eğitim sürecinde ve mezuniyetleri sonrasında da destek olur. Dijital eğitim portalında öğrencilerin kariyer planlamaları için CV hazırlama ve mülakat teknikleri gibi kişisel gelişim eğitimleri bulunur. Eğitmenlerimiz de öğrencilerimizin kariyer planlamalarına destek olmaktadır.

Bunun yanısıra Akademi Kariyer olarak Eğitim sürecinde iş başvurusu yapmak isteyen tüm kursiyerlerine / işgören adaylarına Güncel, Modern ve İnsan Kaynakları uzmanlarının dikkatini çekebilecek bir CV hazırlamalarına hem anlatarak hem de birlikte bizzat hazırlayarak yardımcı oluyoruz. Aynı süreçte iş görüşmelerinde İşe alım uzmanlarının dikkatini çekebilmeleri ve Mülâkatta başarılı olabilmeleri için 2 Saatlik birebir Mülâkatta başarı eğitimi vererek iş arama, iş bulma süreçlerine pozitif katkı sağlıyoruz.

Akademi Kariyer olarak tüm kursiyerlerimize / işgören adaylarımıza iş görüşmelerinde verilmek ve Cv’lierinin Referanslar bölümünde belirtilmek üzere Referans mektubu hazırlayarak Eğitim anlamında vermiş olduğumuz sertifika konusunda tam destek sağlıyoruz.

Kursiyerlerimizle / İşgören adaylarımızla hazırlamış olduğumuz CV’leri, kendi izinleri dâhilinde, Denizli içinde Logo Netsis Kullanan Firmaların ilgili departlamanlarına E-Posta ile göndererek paylaşıyoruz.

Bu ve benzeri uygulamalarla Kursiyerlerimizin / işgören adaylarımızın iş arama, bulma süreçlerinde hem desteğimizi devam ettiriyor hem de iş bulma süreçlerini hızlandırmalarına yardımcı oluyoruz.

Ayrıca tüm mezunlarımız LinkedIn'deki Akademi Kariyer Sayfasını takip ederek ve Kariyer Bilişim Akademisi Mezunları grubuna üye olarak tüm duyuru, iş ilânları ve haberleri takip edebilirler.

Tüm Mezunlarımız, CV'lerini akademi@akademikariyer.com adresine göndererek Akademi Kariyer ile paylaşabilirler.

Eğitim Hakkında


 • 1 Ay | 4 Hafta | 80 Saat | Zaman
 • ~ Seçenekler
 • Türkçe Programlar
 • ~ Öğrenci Sayısı
 • ~ Gerekenler

Hemen Katıl
1. Hafta
NETSİS-LOGO PROGRAMINA GİRİŞ VE ANLATIMI
1. Hafta
Programın Entegrasyon ve çalışma mantığı
1. Hafta
NETSİS-LOGO SİPARİŞ MODÜLÜ
1. Hafta
Müşter Siparişleri modülü
1. Hafta
Satın alma siparişleri Modülü
1. Hafta
İrsaliye Modülü (Gelen - Gönderilen irsaliyeler)
1. Hafta
E-İrsaliye işlemleri
1. Hafta
NETSİS-LOGO STOK MODÜLÜ
1. Hafta
Stok Kartı Kayıt / iptal / değişiklik işlemleri
1. Hafta
Stok Depo, Lojistik uygulamaları
1. Hafta
Stok Hareket Kayıt / iptal / değişiklik işlemleri
1. Hafta
Stok Hareketleri - depolar arası transfer işlemleri
1. Hafta
Stok Kâr Zarar analizi
1. Hafta
Stok Sayım Envanter işlemleri
1. Hafta
Stok Raporları
2. Hafta
NETSİS-LOGO FATURA MODÜLÜ
2. Hafta
Fatura Kayıt / iptal / değişiklik işlemleri
2. Hafta
Netsis Fatura Uygulamaları modülü (Gelen ve Gönderilen Faturalar)
2. Hafta
Toplu Fatura işlemleri
2. Hafta
İade fatura işlemleri
2. Hafta
Fatura KDV işlemleri
2. Hafta
Fatura iskonto ve tevkifat işlemleri
2. Hafta
E-Fatura ve E-Arşiv Fatura işlemleri
2. Hafta
Fatura Raporları
2. Hafta
NETSİS-LOGO CARİ MODÜLÜ
2. Hafta
Cari Modülü işlemleri
2. Hafta
Cari Kartı Kayıt / iptal / değişiklik işlemleri
2. Hafta
Cari Hesap kartı işlemleri
2. Hafta
Nakit Tahsilât
2. Hafta
Nakit Ödeme Tediye işlemleri
2. Hafta
Cari hesap ekstre işlemleri
2. Hafta
Cari Hesap Mutabakat işlemleri
2. Hafta
Cari Hesap hareketleri
2. Hafta
Stok Hareket Kayıt / iptal / değişiklik işlemleri
2. Hafta
Stok-Cari-Fatura- Monografi Uygulamaları
2. Hafta
NETSİS-LOGO ÇEK - SENET MODÜLÜ
3. Hafta
Çek-Senet Modülüne Giriş işlemleri
3. Hafta
Çek/Senet Kartı işlemleri
3. Hafta
Çek/Senet Bordro işlemleri
3. Hafta
Müşteri Çek/Senet Hareketleri
3. Hafta
Borç çek/senet Hareketleri
3. Hafta
Çek/Senet Tahsilat ve ödeme işlemleri
3. Hafta
Çek/Senet Raporları
3. Hafta
NETSİS-LOGO BANKA MODÜLÜ
3. Hafta
Banka / Şube / Hesap kartlarının Kayıt/ İptal / Değişiklik işlemleri
3. Hafta
Banka Gelen / Gönderilen Havale ve EFT işlemleri
3. Hafta
Banka Hareketleri ve işlemleri
3. Hafta
Banka Hesapları Virman işlemleri
3. Hafta
Banka hareketleri Kayıt / iptal / Değişiklik işlemleri
4. Hafta
Evrak üzerinde gerçek Fatura, Tahsilat Makbuzu, çek, senet düzenleme işlemleri
4. Hafta
Manuel olarak Cari hesap çalışma mantığı
4. Hafta
Lifo, Fifo, Ortalama Maliyet Stok yönetimi
4. Hafta
KDV, Mutabakat, BA, BS Formlarının düzenlenmesi
4. Hafta
Resmi Beyannamelerin düzenlenmesi (KDV, Muhtasar vb..)
4. Hafta
Muhasebe Yevmiye fiş kayıt/iptal/değişiklik işlemleri
4.85

Ortlama

23 İnceleme
225 5 Star
10 4 Star
5 3 Star
2 2 Star
0 1 Star
akademi kariyer öğrenci yorumları, deniz ufuk
Deniz Ufuk

Photoshop'un her dersinde yapılan eğlenceli uygulamalar sonraki dersi iple çekmemi sağladı.

akademi kariyer öğrenci yorumları, deniz ufuk
Sancak Makam

İleri düzeyde bir montaj yapmak için mutlaka yol gösterici bir çalışma

akademi kariyer öğrenci yorumları, deniz ufuk
Tongar Beyin

Eğitimi tartışılmaz! Teşekkür ederim...

E-posta listemize kayıt olmak istemez misiniz?

Derslerimiz,Kampanyalarımız ve yeni blog yazılarımızdan anında haberdar olun!