HEMEN İLETİŞİME GEÇ HEMEN İLETİŞİME GEÇ

On Parmak F Klavye Kursu İle Adli Kâtip olmak için hazır mısınız?

On Parmak F Klavye Kursu 'nu neden almalıyım?


3 Dakika da 90 kelime yazmak 10 parmak klavye eğitim ile artık çok kolay. Adalet Bakanlığının Adli kâtiplik sınavlarında rakiplerinizin önüne geçmeniz için bundan çok daha fazlasına ihtiyacınız var. Özel uygulama teknikleriyle öğrenebileceğiniz ve kısa sürede çok daha fazla vuruş yaparak çok fazla kelime yazabilmeniz temel amacımız.


On Parmak F Klavye Kursu ile Neleri hedefliyoruz?


Adli kâtiplik sınavlarında katılımcıların 200 kelime yazma hedefiyle sınavda en yüksek kelime yazmaları f klavye dersleri ile hedeflenmektedir.
Diğer kamu kurumlarında da sürekli bilgisayar başında yazı yazan kamu çalışanlarının zamandan tasarruf ederek çok daha kısa sürede eksiksiz ve hatasız yazı yazmaları 10 parmak klavye dersleri ile hedeflenmektedir.
On parmak f klavye dersleri ile Ofis ortamında çalışmak isteyenlerin hem kısa vadede hem de uzun vade de büro işlerinde daha hızlı başarılı olmaları hedeflenmektedir.


On Parmak F Klavye Kursu 'na Kimler Katılabilir?


Hem kamu hem de özel sektörde kariyer hedefleyen tüm iş gören adayları katılabilirler.
Adalet Bakanlığı, Sayıştay, Danıştay kurumlarının her yıl alım yaptıkları Adli Kâtiplik sınavlarında kariyer hedefleyen tüm iş gören adayları katılabilirler.On Parmak F Klavye Kursu 'na Hakkında SIKÇA SORULAN SORULAROn Parmak F Klavye Kursu Kaç ay sürer?


F Klavye kursu yeni öğrenenler için 2 aylık bir kurs dönemi 3 dakikada 90 kelimeye aşabilmek için yeterli olacaktır.
On Parmak Sınavının yaklaştığı tarihlerden 6 ay öncesinde sınav hazırlığına başlanması tavsiye edilmektedir.


On Parmak F Klavye Kursu ne işe yarar?


10 Parmak Klavye kursu ile Adalet Bakanlığı (Adliye) zabıt kâtipliği, Sayıştay, Danıştay, yargıtay gibi kurumların alımlarına başvuruda bulunabilir, uygulama ve mülâkatlarına katılabilirsiniz.
Bunun yanısıra F Klavye eğitimiyle yoğun yazma işlemlerinin yapıldığı, Kamuda yazı işleri, özel sektörde Avukat Kâtipliği Büro Personeli olarak tercih sebebi olacaktır.

MEB onaylı klavye sertifikası nasıl alınır?


MEB onaylı klavye sertifikası MEB onaylı Bİlgisayar Kurslarından alınabilen on parmak kursu sertifikası dır. Yaklaşık 1,5 aylık eğitim sonucunda MEB tarafından belirlenen sınavda başarılı olduktan sonra alınabilecek olan bir sertifikadır.
Bilgisayar İşletmenliği sertifikası da yine On Parmak F Klavye sertifikası yerine geçmektedir. Bilgisayar İşletmenliği sertifikası 10 Parmak Klavye sertifikası yerine kullanılabilir. Kurumlar Bilgisayar işletmenliği sertifikasını da kabul etmektedirler.

Klavye ne kadar zamanda öğrenilir?


Aslında Bilgisayar kullanmayı bilen herkes Asgari seviyede Klavyeye ve Klavye kullanımına hâkimdir. Dolayısıyla On Parmak Klavye hızlı yazabilmek için yaklaşık 2 aylık sıkı bir çalışma süresi yeterli olacaktır.
Adalet Bakanlığı, Sayıştay, Danıştay veya yargıtay gibi kurumların sınavlarına hazırlanıyorsanız, sınavdan 6 ay önce On Parmak yazma çalışmalarına başlamakta fayda var.


10 parmak nasıl hızlı yazılır?


10 Parmak hızlı yazma işlemini kendi içinde bir metodolojisi mevcuttur. Buna uygun olarak yazma işlemi yapıldığında zaman geçtikçe 3 dakikada 90 kelimenin de çok daha fazlası yazılabilir.
Bunun yanısıra Akademi Kariyer olarak 10 Parmak F Klavye Kursu için yapmış olduğumuz özel metod ve farklı eğitimlerle yazma hızını daha da arttııyor, öğrenme süresini kısaltıyoruz.


Q Klavyede daha hızlı nasıl yazabilirim?


On Parmak klavye kursu için kursiyerlerimizden en çok gelen sorulardan birisi de bu soru oluyor. Öncelikle eğer hedefiniz Zabıt kâtipliği ise sınava hem F klavye den hem de Q klavyeden girebilirsiniz. Burada tercih tamamen size bırakılıyor.
Uzun yıllardır, bilgisayarların üzerinde otomatik olarak Q klavye geldiği için birçok bilgisayar kullanıcısı Q klavye üzerinde kendiliğinden uzmanlaşmış durumda. Ancak Q Klavye ve F Klavyenin çok çok özel bir hikâyesi var.
Bu hikayeyi;
F Klavye mi? Q Klavyemi? Hangisi tercih edilmeli?
Linkinden izleyerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Öte yandan Q Klavye için de yöntem aynıdır. Aynı yöntemle hızlı yazmak mümkündür.


10 parmak Klavye 1 dakikada kaç kelime?


10 Parmak Klavye için 1 dakikalık yerine 3 dakikalık hedefler belirlemek daha doğru olacaktır.
Adli kâtiplik sınavları için 10 parmak hızlı yazma kriteri 3 Dakikada 90 kelime şeklindedir.


Klavyeyi nasıl hızlı kullanırım?


- 10 Parmak Klavye kullanırken hızlı yazmank için birden fazla kritere ihtiyaç duyulmaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
- Öncelikle hızlı yazım için 10 Parmak yazmak zorunluluktur.
- Kullanılan Klavye, Oturulan Masa ve Sandalyenin rahat ve ergonomik olması herşeyin başında gelmektedir.
- Doğru yazım tekniklerinin kullanılması,
- Dikkatin yoğunlaştırılması,
- Belirli sıklıklarla çalışma planlaması (sık tekrar) vb. maddeler f klavye hızlı kullanmak için çok önemli kriterlerdir.


On parmak yazma ne kadar sürede öğrenilir?


On parmak yazma öğrenme süresi herkese göre değişmekle birlikte yaklaşık 2 aylık bir sürede önemli seviyelere getirilmesi mümkündür.


10 parmak yazarken tuş parmak ilişkisi nasıl olmalıdır?


10 parmak hızlı yazarken parmaklar tuşlara yapışık fakan sağa, sola, yukarı ve aşağı rahat hareket edebilecek şekilde olmalıdır.


Space tuşuna hangi parmaklar basılır?


On Parmak yazarken Sapce (Boşluk) tuşuna sağ ve/veya sol baş parmak ile basılmalıdır.


10 parmak Klavye ne işe yarar?


On Parmak F Klavye kursu ile Adalet Bakanlığı (Adliye) zabıt kâtipliği, Sayıştay, Danıştay, yargıtay gibi kurumların alımlarına başvuruda bulunabilir, uygulama ve mülâkatlarına katılabilirsiniz.
Bunun yanısıra F Klavye eğitimiyle yoğun yazma işlemlerinin yapıldığı, Kamuda yazı işleri, özel sektörde Avukat Kâtipliği Büro Personeli olarak tercih sebebi olacaktır.


Klavye kaç günde öğrenilir?


10 Parmak Klavye hızlı yazmak için 2 aylık bir süre yeterli olacaktır. Hız arttırmak için 4-6 ay gibi süreler de takip edilmelidir.


On parmak klavye eğitimi farklı isimlerlede veriliyor mu? Tam olarak içeriği nedir?


On parmak klavye eğitimi; şehir literatürlere göre halk dilinde değişmekle birlikte, Katiplik on parmak kursu, 10 parmak klavye dersi, 10 parmak kursu, f klavye kursu, klavye kursu, 10 parmak eğitim, 10 parmak yazma eğitimi gibi eğitimlerin hepsi de aynı konuları anlatmakta, hepsi de Zabit Katipliği sınavı 'na hazırlamaktadır.

F Klavye Kursu Hakkında


 • 2 Ay | 8 Hafta |120 Saat Zaman
 • Hafta içi&Hafta Sonu&Online Seçenekler
 • MS Word Programlar
 • Maks: 10 Öğrenci Sayısı
 • Temel Bilgisayar bilgisi Gerekenler

Hemen Katıl

F Klavye Kursu sonrasında Hangi sertifikaları alabilirsiniz?


Akademi Kariyer Sertifikaları
• On Parmak Klavye Kursu sonunda Akademi Kariyer'in yapacağı sınavı geçmeye hak kazanan kursiyerlerin / işgören adayları Akademi Kariyer Onaylı On Parmak Klavye Sertifikasını almaya hak kazanacaklardır.
• On Parmak F Klavye Kursu sonunda, %90 devam oranını sağlayan öğrencilerimiz Akademi Kariyer Katılım Sertifikası almaya hak kazanırlar.
• On Parmak F Klavye Kursu sonunda yapılan uygulama sınavları ve varsa sonunda verilen proje notlarının ortalaması ile oluşan mezuniyet notu 90 ve üstünde olan öğrencilerimiz Akademi Kariyer Başarı Sertifikası almaya hak kazanırlar.
• On Parmak F Klavye Kursu sırasında Öğrencilerin, Akademi Kariyer kendilerine sunduğu başarı sertifikalarını alabilmeleri için belirtilen şartları on parmak f klavye dersleri sırasında eksiksiz yerine getirmeleri gerekmektedir.

On Parmak F Klavye Kursu Hakkında


 • 2 Ay | 8 Hafta |120 Saat Zaman
 • Hafta içi & Hafta Sonu & Online Seçenekler
 • MS Word Programlar
 • Maks: 10-12 Öğrenci Sayısı
 • Temel Bilgisayar Bilgisi Gerekenler

Hemen Katıl

On Parmak F Klavye Kursu Mezuniyeti sonrası sağlanabilecek imkânlar?


On Parmak F Klavye Kursu sırasında ve/veya kurs sonrasında Akademi Kariyer, kursiyerlerine / işgören adaylarına eğitim sürecinde ve mezuniyetleri sonrasında da destek olur. Dijital eğitim portalında öğrencilerin kariyer planlamaları için CV hazırlama ve mülakat teknikleri gibi kişisel gelişim eğitimleri bulunur. Eğitmenlerimiz de öğrencilerimizin kariyer planlamalarına destek olmaktadır.

Bunun yanısıra Akademi Kariyer olarak Eğitim sürecinde iş başvurusu yapmak isteyen tüm kursiyerlerine / işgören adaylarına Güncel, Modern ve İnsan Kaynakları uzmanlarının dikkatini çekebilecek bir CV hazırlamalarına hem anlatarak hem de birlikte bizzat hazırlayarak yardımcı oluyoruz. Aynı süreçte iş görüşmelerinde İşe alım uzmanlarının dikkatini çekebilmeleri ve Mülâkatta başarılı olabilmeleri için 2 Saatlik birebir Mülâkatta başarı eğitimi vererek iş arama, iş bulma süreçlerine pozitif katkı sağlıyoruz.

Akademi Kariyer olarak tüm kursiyerlerimize / işgören adaylarımıza iş görüşmelerinde verilmek ve Cv’lierinin Referanslar bölümünde belirtilmek üzere Referans mektubu hazırlayarak Eğitim anlamında vermiş olduğumuz sertifika konusunda tam destek sağlıyoruz.

Kursiyerlerimizle / İşgören adaylarımızla hazırlamış olduğumuz CV’leri, kendi izinleri dâhilinde, Denizli içinde Logo Netsis Kullanan Firmaların ilgili departlamanlarına E-Posta ile göndererek paylaşıyoruz.

Bu ve benzeri uygulamalarla Kursiyerlerimizin / işgören adaylarımızın iş arama, bulma süreçlerinde hem desteğimizi devam ettiriyor hem de iş bulma süreçlerini hızlandırmalarına yardımcı oluyoruz.

Ayrıca tüm mezunlarımız LinkedIn'deki Akademi Kariyer Sayfasını takip ederek ve Kariyer Bilişim Akademisi Mezunları grubuna üye olarak tüm duyuru, iş ilânları ve haberleri takip edebilirler.

Tüm Mezunlarımız, CV'lerini akademi@akademikariyer.com adresine göndererek Akademi Kariyer ile paylaşabilirler.

On Parmak F Klavye Kursu Hakkında


 • 2 Ay | 8 Hafta |120 Saat Zaman
 • Hafta içi & Hafta Sonu & Online Seçenekler
 • MS Word Programlar
 • Maks: 10 Öğrenci Sayısı
 • Bilgisayar Kullanım Bilgisi Gerekenler

Hemen Katıl
1. Hafta
Klavye tanımıtm ve anlatımı
1. Hafta
Hızlı okuma anlatımı
2. Hafta
Parmaklar ve tuşların anlatımı
2. Hafta
Parmak ve tuşların kombinasyonu
3. Hafta
Harf ve kelime çalışmaları
3. Hafta
3 Dk. 90 Kelime çalışmaları
4. Hafta
Hızlı yazma teknikleri geliştirme
5-6-7-8. Hafta
Hızlı yazma sınav uygulamaları
4.85

Ortlama

243 İnceleme
225 5 Star
10 4 Star
5 3 Star
2 2 Star
0 1 Star
akademi kariyer öğrenci yorumları, deniz ufuk
Deniz Ufuk

Photoshop'un her dersinde yapılan eğlenceli uygulamalar sonraki dersi iple çekmemi sağladı.

akademi kariyer öğrenci yorumları, deniz ufuk
Sancak Makam

İleri düzeyde bir montaj yapmak için mutlaka yol gösterici bir çalışma

akademi kariyer öğrenci yorumları, deniz ufuk
Tongar Beyin

Eğitimi tartışılmaz! Teşekkür ederim...

E-posta listemize kayıt olmak istemez misiniz?

On Parmak F Klavye Kursu Derslerimiz,Kampanyalarımız ve yeni blog yazılarımızdan anında haberdar olun!